loader
  • GŁÓWNA
  • ARTYKUŁY
  • Jak dildo jest widziane w Europie i jak piszą o nich na wikipedii
ARTYKUŁY

Jak dildo jest widziane w Europie i jak piszą o nich na wikipedii

Dildo w krajach świata

Jak Rosjanie widzą dildo w wiki?

Dildo, dildo (angielski dildo) - produkt związany z zabawkami erotycznymi, a swoim kształtem, kolorem i rozmiarem naśladuje wyprostowanego męskiego penisa (fallusa). Ostatnio zaczęły pojawiać się wibratory i nienaturalne kształty, rozmiary i kolory. Według niemieckiego magazynu Bild kobiety wolą używać wibratora o jasnych kolorach i nienaturalnych kształtach, podczas gdy mężczyźni używający wibratora wolą naturalne kształty i rozmiary. Wibratory są stosowane do penetracji pochwy lub odbytu, a także do stymulowania łechtaczki lub punktu G u kobiet lub prostaty u mężczyzn, zarówno do masturbacji, jak i do gier seksualnych podczas stosunku płciowego. Podwójne dildo (niem. DoubleDildo) - dildo dwustronne lub dwustronne, zwykle używane jednocześnie przez dwóch partnerów naprzeciw siebie. Może być stosowany zarówno przez dwie kobiety do stymulacji pochwy, jak i przez mężczyzn do stymulacji odbytu.

Używane materiały
Wibratory są wykonane z różnych materiałów, takich jak lateks, akryl, szkło, kamień, drewno, metal, plastik. Obecnie najpopularniejsze produkty silikonowe. Są odporne, ale jednocześnie miękkie i gładkie, a także dość odporne. Silikon jest bezwonny, jego nieporowata konsystencja i odporność na obróbkę cieplną zapobiegają ryzyku gromadzenia się bakterii, które razem sprawiają, że silikon jest najbardziej odpowiednim materiałem do zastosowania w tym sektorze. Chociaż w przypadku droższych produktów lateks jest często używany jako symulator bardzo wysokiej jakości mięsa ludzkiego.

Historia
Wibratory w takiej czy innej formie były obecne w społeczeństwie przez całą historię.

Różnice w stosunku do podobnych urządzeń
Istnieją różne opinie (głównie te, które nie są ekspertami) na temat tego, które zabawki erotyczne są dildami, a które nie. Ściśle mówiąc, dildo to niewibrujący model wyprostowanego penisa. Ale możesz zadzwonić do wibratora i wibratora, jeśli wygląda jak penis.

Niektórzy uważają, że wibratory i wibratory to nieco inne pojęcia. Te subtelności terminologiczne nie są fundamentalne, ponieważ zazwyczaj jest jasne, o co toczy się gra. Ponieważ produkty te stały się stosunkowo powszechne w Rosji, użyte słowa (dildo, masturbator, strapon, stymulator analny, wibrator) są zwykle zapożyczone z języka angielskiego.

Implanty medyczne prącia nie są dildami, ponieważ są używane przez mężczyzn z mocą przy braku mocy i nie w celu rozszerzenia zakresu odbieranych wrażeń. W tym przypadku stosuje się termin Falloproteza.

Dildo w rosyjskiej wiki

Dildo w krajach europy

Dildo oczami Niemców

Dildo (prawdopodobnie z włoskiej rozkoszy, rozkosz z łacińskiego dilectio, rzeczownik werbalny z diligere, hetero, miłość), a także Godemiché [go: dmıʃe:] (francuski, replika wyprostowanego penisa), jest zabawką erotyczną, która w kształcie i klasycznych wymiarach zwykle przypomina wyprostowanego penisa. Jednak w ostatnich latach ludzie zaczęli również oferować inne materiały, kształty i kolory. Wibratory są często oferowane kobietom w jasnych kolorach i fantazyjnych kształtach, podczas gdy klienci płci męskiej często preferują realistyczne formy falliczne.   Wibrator jest wprowadzany do penetracji pochwy lub odbytu w celu stymulacji łechtaczki i tak zwanego punktu G u kobiet lub prostaty u mężczyzn podczas masturbacji lub do wzajemnej stymulacji podczas zabawy seksualnej.

W przypadku niektórych produktów dildo ma również właściwości wibratora lub korka analnego.

historia
Wibratory sięgają starożytności w VI wieku pne Znane w tym czasie, zwane olisbo (liczba mnoga: olisboi). Przedstawienia i opisy służyły raczej voyeurystycznej stymulacji partnera niż masturbacji. Różnorodność kształtów była dość wyraźna nawet wtedy, na przykład obraz wazonu pokazuje dildo z podwójnym zakończeniem.

Ale jego korzenie są daleko w tyle. W 2005 r. W kamieniołomie jaskini wykopano 28 000-letniego fallusa kamiennego, ale nie jest jasne, czy obiekt był używany jako wibrator, czy instrument uderzeniowy.   Ponad trzy tysiące lat temu Egipcjanie byli świadomi wpływu wibracji na przyjemność seksualną. Używali gliny jako materiału. Fakty dotyczące wibratorów porcelanowych były już w starożytnych Chinach. Następnie pojawiły się wibratory ze skóry, drewna, wosku i szkła. Dziś te sex zabawki są głównie wykonane z silikonu, PCV, szkła, szkła akrylowego, aluminium i stali nierdzewnej.

W 1720 r. Odkrycie jego skórzanego dildo doprowadziło do prześladowania Katarzyny Margarethy Linck, która została zwolniona przez mężczyznę, który został stracony w 1721 r.

Pierwsza znana literacka wzmianka o „dildo” znajduje się w wierszu „Pan Dildo” z 1672 r., Opublikowanym w 1702 r. W książce Poems on Affairs of State. Poezję przypisuje się na ogół Johnowi Wilmotowi, hrabiowi Rochester.

Pod nazwą „dildo” był używany w XVIII wieku jako pomoc medyczna przy powiększaniu pochwy przed porodem. W tym samym wieku wynaleziono jednak godemikę, która została nawet zaprojektowana w celu dostosowania męskiego wytrysku.

Według badania Spiegel 66 procent młodych Niemców w wieku od 12 do 19 lat wie, po co jest dildo.  Wśród osób poniżej 15 roku życia 37% dziewcząt i 52% chłopców wie, czym jest dildo. 

Teoretycznie dildo był między innymi tematycznie Beatriz Preciado w kontekście teorii queer.

obroty
Oprócz zwykłej sprzedaży w sklepach erotycznych pojawiła się forma sprzedaży bezpośredniej podczas tak zwanych wieczorów Tupperparties Dildofeen w prywatnych pokojach, podczas których omawiano wibratory i inne przedmioty dla dorosłych.

Materiały problematyczne
ECO-Umweltinstitut w Kolonii zbadał różne plastikowe wibratory w imieniu magazynu Stern.  Następnie wibratory zawierały znaczne ilości ftalanu i rozpuszczalników, takich jak toluen. Błony śluzowe szczególnie dobrze absorbują te lotne substancje, aby zaszkodzić zdrowiu. Magazyn Ökotest 2006 osiągnął podobny wniosek . Jedenaście z 22 testowanych wibratorów, projektujących wibratory wibracyjne, oceniono negatywnie pod kątem związków fenolowych i cynoorganicznych (np. Bisfenol A i tributylocyna).

Następujące materiały są uważane za bezpieczne przy przestrzeganiu zaleceń higienicznych: szkło akrylowe, aluminium, stal nierdzewna, szkło, drewno klonowe, naturalny lateks (jeśli nie ma alergii na lateks) i oryginalny silikon. W przypadku innych materiałów lub kompatybilność nie została jeszcze przetestowana lub może być uznana za wątpliwą w perspektywie długoterminowej i jeśli jest używana często. Dlatego też, również ze względów higienicznych, zalecamy regularne czyszczenie dildo przed i po użyciu oraz stosowanie razem z prezerwatywą.

Na ramiączkach

Strapon, również na pasku, to dildo, które można związać (dildo na pasku). Jest stosowany głównie przez kobiety w celu penetracji innych kobiet odbytu lub pochwy odbytu, a nawet mężczyzn. Wygląda jak skórzane, lateksowe lub podobne slipy, które zwykle można zapiąć za pomocą paska lub paska wokół talii. Te paski do przymocowania dildo nazywane są również zawiesiami. Na opasce krzyżującej konia z przodu przymocowany jest wibrator lub wibrator.

Inne warianty z paskiem mają również wibratory, wibratory itp. Wewnątrz, które służą do stymulacji użytkownika. Te wewnętrzne wibratory można wstawić dopochwowo lub analnie w zależności od wersji. Niektóre paski są zaprojektowane w taki sposób, że stopień pozostaje wolny lub istnieje otwór. To z kolei służy do podrażnienia seksualnego przez partnera lub zabawek erotycznych.

Inne zasady projektowania Umschnalldildos to: z. B. paski lub paski, na których przymocowane jest dildo, aby sprzęt można było również przymocować do głowy lub uda.

Niemieckie dildo na wiki

Dildo na wiki

Francuski uwielbiają dildo

Dildo, po angielsku dildo lub olisbo (ὄλισβος), czasami pisane „dildo” i w skrócie „dildo” lub „miché”, jest zabawką erotyczną mającą zapewnić wrażenia zbliżone do tych, które oferowałby penis podczas masturbacja lub podczas seksu.

definicja
Istnieje pewien konsensus [ref. konieczne], aby akcesorium nie wibrowało, zbliżając się do kształtu, wielkości i ogólnego wyglądu penisa, dildo. Niektóre [Who?] Dołącz żywe obiekty do tego opisu. Niektóre wykluczają protezy prącia, zwane inaczej przedłużeniami. Niektóre mogą nawet zawierać akcesoria używane do wyraźnego celu penetracji pochwy, nawet jeśli nie wyglądają zbyt fallicznie. Niektóre zawierają również akcesoria dedykowane do penetracji odbytu, a inne nie.

etymologia
Istnieją dwie hipotezy wyjaśniające pochodzenie słowa, którego pierwsze pojawienie się, znane jako „godemichou”, odnotowano w 1611 r .:

Kataloński Godomacil (1409) dla „Pelle di Gadamès”;
Gaude mihi, „rallegrami” w średniowiecznej łacinie.
Kształt „dildo”, apokopalny dildo, pojawia się około 19301 roku.

historyczny

Badania archeologiczne w jaskini Hohle Fels znajdującej się w Niemczech, odkryły kamienny przedmiot, który może być narzędziem i symbolicznym przedstawieniem fallusa, mógł zostać wykorzystany w wtórnym zastosowaniu do seksualizacji2. Datowanie węglem miejsca, w którym ten obiekt się znajdował, umieściłoby go w przedziale od 27000 do 28000 pne J. C3.

Starożytny Egipt jest pełen fresków, rzeźb, amuletów, izolowanych fauli lub związanych z przedmiotami lub bóstwami. Dlatego w mitologii egipskiej bóg Ozyrys był również symbolizowany przez nieproporcjonalny fallus. Podobnie, jak przywołał Jacques-Antoine Dulaure w swojej książce Les Divinités generatrices (1805), historyk i odkrywca Herodot z V wieku pne J. - C., który uczestniczył w tej ceremonii, opisuje to w następujący sposób:

„Egipcjanie obchodzą święto Bachusa w podobny sposób jak Grecy, ale zamiast Fallusa wymyślili postacie o wysokości łokci, które poruszają się za pomocą liny. Kobiety noszą w miastach i w wioskach te postacie, których męski członek nie jest dużo mniejszy niż reszta ciała, i które mieszają. Gracz fletu podchodzi do głowy, śpiewając chwały Bachusa ... "

Poeta Arystofanes, w V wieku pne J. - C., umieszcza go na scenie w sztuce Lysistrata. Ta praca pokazuje kobiety skarżące się na abstynencję, do których zobowiązują ich mężowie, którzy poświęcają czas na wojnę. Widzimy także kult poświęcony bogowi Dionizosowi, w którym kobiety niosą gigantyczne procesje w procesji, aby poprawić swoją płodność i płodność.

Kult falliczny zostanie zachowany przez Rzymian za pośrednictwem boga Priapusa, boga płodności, rozpoznawalnego przez jego gigantyczny, stale wyprostowany penis. Literatura łacińska potwierdza użycie wibratorów w II wieku pne J. C.

Współczesny dildo
zawartość

Pierwsze wibratory zostały wykonane z kamienia, drewna, skóry lub ceramiki. Niektóre osoby nadal używają bawełny wyłożonej skórą wibratory. [Ref. wymagany]. W dziewiętnastym wieku byli czasami wykorzystywani w psychiatrii do zwalczania histerii.

Wibratory gumowe, zwykle wzmacniane wewnętrznie prętem stalowym, zostały wyprodukowane w latach 40. wymagany]. Jednak ta metoda była drugą najlepszą - zużyciem osłabienia gumy, które pozwoliło na pojawienie się pręta stalowego i spowodowało mniej lub bardziej poważne obrażenia i urazy.

Następnie uwolniono wibratory PVC pokryte miękkim PVC. Obecnie produkowanych jest wiele tanich wibratorów [ref. wymagany].

Wibratory ze stali chromowanej są stosunkowo rzadkie, z wyjątkiem kręgów BDSM [ref. wymagany]. Nie są one szczególnie wygodne ze względu na ich sztywność i przewodność cieplną niższe niż ciała, co prowadzi do odczuwania niższej temperatury. wymagany].

Od lat 90. wibratory silikonowe rozprzestrzeniają się ze względu na niskie koszty produkcji. Stosunkowo drogie w wyglądzie, są teraz stosunkowo tanie [ref. wymagany].

Niedawno na rynku pojawiły się wibratory ze szkła borokrzemowego (Pyrex). Są droższe i sztywniejsze.

wykorzystuje
Wibratory są używane przez populację obu płci, niezależnie od orientacji seksualnej, do samodzielnego użytku lub z różnymi. Dildo, ewentualnie wyposażone w uprząż zwaną pasem dildo, może być używane do penetracji pochwy lub odbytu (sodomia).

Dilda mają również zastosowanie fetyszystyczne. Mogą być stosowane jako knebel lub doustna penetracja u gatunków sztucznych fellatio.

Wibratory szklane lub użycie do tego celu szkła stołowego są uzasadnione w dodatkowy sposób: dlatego można zobaczyć w zdeformowany sposób wnętrze penetrowanego otworu. W tym celu wykorzystywane są również spekulacje, kopie wyrobu medycznego sprzedawane w wyspecjalizowanych sklepach i używane mało lub bardzo podobnie.

wariacje

Istnieją dilda dwugłowe (podwójne wykonanie) lub dilda podwójne (podwójne dilda), o różnych kształtach, użyteczne w relacjach między dwiema jednostkami, z których każda jest umieszczona na jednym końcu lub, po złożeniu na dwie części, być użyte na tej samej osobie w celu wykonania podwójnej penetracji.

Istnieją podwójne wibratory innego rodzaju: dwa ramiona są prawie równoległe, o różnych wymiarach i grubości. Można je stosować do jednoczesnej penetracji pochwy i odbytu. Niektóre mają dodatkowy wibrator, który stymuluje łechtaczkę. Ogólnie ramię w kierunku celu odbytu jest dłuższe i cieńsze niż ramię pochwy (odbyt jest trudniejszy niż pochwa, a odbytnica jest dłuższa, ponieważ rozciąga się do okrężnicy).

Wibratory do paska lub uprząż dildo są zaprojektowane do noszenia z uprzężą, taką jak męska proteza dla kobiety, lub do noszenia wewnątrz czasem z zewnętrznymi żywymi akcesoriami. Znajdujemy więcej wibratorów (podwójnych lub potrójnych) dla kobiet, które chcą sodomizować partnera: dildo wewnętrzne mają stymulować pochwę kobiety, która je nosi, inne dildo wewnętrzne mogą umożliwiać stymulację odbytu, podczas gdy dildo zewnętrzne są przeznaczone do odbytnica partnera. Ten rodzaj uprzęży może być wyposażony w mechanizm blokujący, stosowany w praktykach sadomasochistycznych.

Istnieją nadmuchiwane wibratory, których grubość może się różnić.

Ciernie
Główny artykuł: Korek analny.
Niektóre wibratory są przeznaczone do penetracji i pobytu odbytu. Dildo tego typu nazywane są wtyczką analną lub analną; w języku francuskim nie ma ścisłych odpowiedników, ale w niektórych przypadkach używa się również terminu „cap” [ref. wymagany]. Ma szczególny kształt, który składa się z dwóch stożków połączonych podstawą, dysku, który pokrywa jeden z tych dwóch stożków. Ten kształt gwarantuje trwałość obiektu zatrzymanego przez zwieracz odbytu, który zwęża się wokół zwężenia między stożkiem a dyskiem, cała objętość dwóch stożków leżących w odbytnicy w tym czasie. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje tarcza, która o większej średnicy niż podstawa stożków zapobiega całkowitemu wnikaniu obiektu w odbytnicę.

Główne zastosowanie wtyczki musi być włożone i przechowywane tak długo, jak to możliwe przez odbiornik, przechodzi on do innych czynności podczas przenoszenia przedmiotu [ref. wymagany]. Wyzwanie polega na noszeniu go w obecności innych, bez zauważenia, pomimo koniecznie prowokowanej przyjemności i pomimo odmiennego podejścia [ref. wymagany].

zdrowie i bezpieczeństwo
Wibratory mogą przenosić choroby przenoszone drogą płciową w taki sam sposób, jak inne formy kontaktu seksualnego i muszą być chronione prezerwatywą w przypadku wspólnego kontaktu. Ponadto należy umyć wibrator przed i po użyciu oraz przechowywać go w suchym miejscu. Korzystnie wibratory należy myć produktem, aby umyć naczynia w szczególności środkiem dezynfekującym. Korki z pleksiglasu mają przyklejoną platformę, którą można łatwo odłączyć przy użyciu. Niebezpieczeństwo polega na tym, że korek zatrzymany przez platformę pozostaje zablokowany w jamie odbytu, co wymaga operacji, aby go wyjąć. Dlatego lepiej wybrać czapki lateksowe lub chromowane.

Ewokacja w sztuce

literatura
John Wilmot napisał wiersz o imieniu Mr. Dildo.
O Story of Pauline Rage: Lub użyj ebonitowego dildo analnego włożonego z tyłu i przytrzymanego trzema łańcuchami połączonymi ze skórzanym pasem wokół bioder, aby wewnętrzne mięśnie nie mogły się wyrzucić. Mały łańcuch podążał za rowkiem pośladków i dwoma pozostałymi po obu stronach trójkąta łonowego, aby w razie potrzeby nie utrudniać penetracji. „
Teresa filozof Boyer d'Argens.
Godemichet de la gloire, poezja Théophile Gautiera; satyryczny wiersz o wzniesieniu kolumny Vendôme Napoleona I w miejscu o tej samej nazwie.
Podniesiona kurtyna lub edukacja Laure de Honoré-Gabriel Riqueti autorstwa Mirabeau, która zapewnia dokładny opis i sposób jej działania:
„Gdy tylko wstaliśmy, nie miała nic bardziej pilnego niż zbadanie tego nowego instrumentu.
Pomogłem mu zjednoczyć wszystkie części: był zupełnie jak żywa istota; cała różnica polegała na falach poprzecznych od głowy do korzenia, aby zapewnić bardziej aktywne tarcie. Był srebrny, ale pokryty kolorami natury i twardą i wypolerowaną farbą. Było puste, cienkie i lekkie. Pośrodku przestrzeni znajdowała się rura z tego samego metalu, okrągła i większa niż pióro, w której znajdował się tłok. Rurkę przykręcono do innego perforowanego końca i przyspawano do tylnej części głowicy. W ten sposób wokół tej małej strzykawki było miejsce, co działało, i zobaczyły to ściany naśladowcy. Kawałek korka, przycięty dokładnie tak, aby zatykał dokładnie ten drugi, miał otwór, który umożliwiał narodziny małej pompy, do której włożono stalową spiralną sprężynę, która popychała tłok do oporu. Kiedy Rose odwróciła się i wróciła:
„W każdym razie - powiedział mi - mówisz mi, jak to się robi.
„Jeden się napełnia - powiedziałem - wibrator z wystarczająco podgrzaną wodą, aby wytrzymać ciepło na ustach; jest dobrze uszczelniony kawałkiem korka, do którego widzisz ten pierścień, aby go usunąć; Następnie pompa jest napełniana oznacza tłok przyciągany przez stopiony klej rybny, lekko barwiony na biało, który jest starannie przygotowywany. Ciepło wody jest natychmiast przekazywane do tego likieru, co przypomina, ile nasion jest możliwe. ”

Chuck Palahniuk's Fight Club: ochroniarz pracujący na lotnisku wspomina, że ​​czasami zdarzają się zagrożenia bombowe wywołane przez wibrujące wibratory przechowywane w walizce, która się zapaliła.
kino
W Empire of the Senses (1976) scena pokazuje użycie dildo w kręgu kurtyzan.
W Requiem for a Dream (2000) podwójne dildo jest używane jako „tyłek za tyłek” lub, częściej, „tyłek za tyłek”.
W Burn After Reading (2008) George Clooney zainstalował dildo na bujanym fotelu.
O mój Boże! (2011), oryginalna komedia, której celem jest prześledzenie wynalazku pierwszego wibratora.
piosenki
Charles Trenet w La Folle Complainte opowiada o kelnerce, która „nie jest mądra”: „Znaleźliśmy ją ostatniej nocy / Za drewnianymi drzwiami / Z durszlakiem / Dając sobie radość”.
Georges Brassens w swojej piosence Mélanie opowiada historię dobrego księdza, który używa świec jako dildo.
Mylène Farmer w swojej piosence Sextonic błąka się po różnych tematach i przyjemnościach oferowanych przez wibratory.

Francuskie dildo na wiki

 

Kategorie WIKI

Czytane

Wiki z innej strony

Jedna wikipedia, wiele różnych punktów widzenia.

Jak na tematy patrzą nasi sąsiedzi ze wschodu, jak niemieccy koledzy spoglądają na codzienne sprawy, czy angielska wikipedia naprawdę jest najlepsza?

Na wszystkie te pytania będziecie mogli poznać odpowiedzi na naszym portalu.

Wartościowe